בחזרה לעתיד

חלק ו

לפני משימות ואתגרים רבים ….
איך אוכל לנסוע את הנסיעה הזאת ולהחליף אוטובוסים, איך אוכל לדבר עם הנהגים, אם לא אמצא את הדרך מה יהיה?
תבינו דבר אחד… כשאדם מגמגם הוא בעל דימוי עצמי נמוך מאוד, ולא מאמין בעצמו וביכולות שלו בכלל… למרות שהוא יודע שיש בו הרבה יותר ממה שבא לידי ביטויי, הוא לא יכול בגלל המגבלה הזאת . היום אני יודע שזה לא אמור לעצור, אך אין חכם כבעל נסיון כמובן.
לרוע המזל, הייתי צריך לשאול את הנהג האם הוא מגיע לתחנה מרכזית בבאר שבע או רק לעומר? בשביל זה הייתי צריך לתכנן את השיחה מראש, לשמוע בקול הפנימי, מה הוא יגיד, מה אני אגיד וכד'.
החשש הגדול ביותר שלי בתור מגמגם שיהיו מאחוריי אנשים ושחס וחלילה לא אעכב אותם בגלל הגמגום… לא לכולם יש סבלנות למגמגמים… אני חששתי לא מהתגובה שלהם, אלא שאעכב אותם, כי אחת מתכונות הנפלאות שיש למגמגמים היא רגישות כלפי הזולת.
שאלתי את הנהג, האם זה לבאר שבע, הנהג ענה כן… השאלה היתה בהתרגשות רבה כי אני בראש שלי חושב, אתה הולך לפגוש מישהי היום אז מלבד הגמגום גם סחבתי איתי גם את ההתרגשות הזאת ואז גימגתי לנהג. אחד מהדברים הלא נעימים שאנשים עושים כשהם שומעים מישהו מגמגם או שהם חושבים שיש לו בעיה שכלית כי הוא לא יכול לדבר או שאולי לא יודע עברית או דבר אחר לא פחות גרוע ותחשבו על זה שאז היתה פחות מודעות מהיום לגמגום. אותו אדם שמגמגם בכדי לא להיתקע מחליף מילים או שלא מדבר כלל או שהוא אומר משפט מקשר כלשהו נניח, "לא הבנתי" (שהוא כן הבין ) או שהוא משתמש בכל מיני טכניקות מתוחכמות כאלו ואחרות שלמד בעצמו במשך הזמן… מוח האדם מסתגל לכל מצב שיכניסו אותו.
הגעתי לבאר שבע, ושוב ניגשתי לקנות כרטיס לתל אביב, איך אדבר עכשיו עם מוכר הכרטיסים?
תיכננתי מראש את השיחה, אז היא עברה בהצלחה ואיכשהו וקניתי כרטיס… ואז ירדתי מהאוטובוס בעזריאלי…. זאת הפעם הראשונה שהייתי באזור הזה ובכלל שפגשתי בחורה בנסיבות כאלו.
כשירדתי מהאוטובוס הלב שלי פעם על מהירות שיא, מעניין איך היא נראית? … פתאום אני רואה על הטלפון (מנגו) של פעם את המספר שלה ואני עונה.. כן ורד… איפה אתה עדי?
אמרתי לה בקול רועד מלא בהתרגשות אני כאן… איפה את? ופתאום אני מרגיש נגיעה קלה בגב… היי …
די… את ורד? … כן למה?… איפה התמונה ששלחת לי ואיפה המציאות.
באותו הרגע שאמרתי את זה, הסתכלתי לה בעיניים ובאותה שניה ידעתי שהיא אישה טובה ותהיה אישתי היות והעיניים הן המקור לנשמה.
כל אחד עובר דברים שונים שאפילו אין לנו מושג מה הוא סוחב עימו ולכן נשתדל להיות סובלניים יותר, מכילים יותר ולשפוט פחות אנשים זה רק יעשה טוב בעולם.
אני ממש מודה לכם שהייתם איתי לאורך כל הסיפור.
אני מאחל לכם מכל הלב למצוא ולפגוש את האדם המתאים ביותר עבורכם. בשביל אדם כזה, ניתן להתגבר בקלות על מכשולים רבים וזה שווה את זה.
מזמין אתכם לשתף אנשים אחרים בסיפור ולכתוב, האם הרגשתם שלמדתם משהו ומה אנחנו לוקחים לחיים? וכל דבר אחר נוסף שתרצו.


מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

גמגום והחלפת מילים

מי תרצה אותי?

האם לספר לה או לא?

גמגום והצגה עצמית